Піратство телеканалів ТОВ «ТРК «Україна» / «Медіа Групи Україна» в мережі одного із провайдерів Закарпатської області закінчилося кримінальним провадженням. Наразі триває слідство.

Про це повідоляє прокуратура Львівської області.

Як стало відомо, працівниками управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України задокументовано та припинено незаконну діяльність осіб, які здійснювали незаконну ретрансляцію програм мовлення ТОВ «ТРК Україна» та інших медіа-груп на території Львівської, Закарпатської та Рівненської областей.

На початку досудового розслідування, в межах кримінального провадження, відкритого за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України, працівниками кіберполіції було встановлено факти незаконної ретрансляції телеканалів на території Львівської області, однак проведеними подальшими заходами стало відомо, що аналогічна незаконна ретрансляція фігурантами здійснюються у Рівненській та Закарпатській області. Останніми було створено кілька товариств та приватних підприємств, через які і надавались послуги незаконної ретрансляції каналів мовлення. При цьому, спектр таких послуг був доволі широким, клієнти могли обирати зручний для себе «пакет каналів», в які входили канали: «Футбол 1», «Футбол 2», «Україна», «НЛО TV», «Індиго». Також здійснювалася ретрансляція неадаптованих російськомовних спортивних телеканалів МАТЧ! Футбол 1, МАТЧ! Футбол 2, МАТЧ! Футбол 3. Встановлено, що головний офіс функціонував у Закарпатській області, а незаконна діяльність в загальному здійснювалася на протязі 2018-2020 років.

5 березня працівниками Кіберполіції спільно зі слідчими ГУНП у Львівській області за процесуальним керівництвом Львівської місцевої прокуратури №1 було проведено 7 одночасних санкціонованих обшуків, на території Львівської, Закарпатської та Рівненської області, в офісних приміщеннях товариств та приватних підприємств, а також за місцями проживання фігурантів.

За результатами проведених обшуків вилучено понад 120 одиниць мережевого обладнання, комп’ютерна техніка, мобільні телефони, банківські картки, накопичувачі інформації, документація, печатки, чеки та чорнові записи.

Досудове розслідування триває, на даний час вирішується питання про проведення економічної експертизи об’єктів інтелектуальної власності та телекомунікаційної експертизи, а також вручення фігурантам повідомлення про підозру.